Liceul cu program sportiv "MIRCEA ELIADE"

“A fi liber înseamnă, înainte de toate, a fi responsabil faţă de tine insuţi.”

© 2013 Liceul cu program sportiv "MIRCEA ELIADE"

Alina Dumitru

George Ogararu

Viorel Mazilu

Cezar Lungu

Costin Lazar

Valentin Negru

Sorin Paraschiv

COMISIA DE EVALUARE ŞI ASIGURARE A CALITĂŢII

LICEUL CU PROGRAM SPORTIV „MIRCEA ELIADE” BUCUREŞTI

STRATEGIA COMISIEI DE EVALUARE SI ASIGURAREA CALITATII

Motto:

„Simplitatea, care ar trebui să fie o calitate naturală, are adesea nevoie de studiu pentru a fi dobândită.”

VIZIUNEA:

Comisia de evaluare si asigurarea calităţii se preocupă de îmbunătăţirea calităţii întregii activităţi din şcoală prin optimizarea politicilor si strategiilor educaţionale de la nivelul unităţii şcolare si prin evaluarea satisfacţiei grupurilor semnificative de interes (elevi, părinţi, corp profesoral, comunitate locală).

MISIUNEA:

Comisia de evaluare si asigurarea calităţii de la L.P.S „ Mircea Eliade” Bucureşti, va coordona aplicarea procedurilor si activităţilor de autoevaluare instituţională  privind calitatea educaţiei in vederea stabilirii paşilor de urmat pentru evoluţia scolii. Autoevaluarea se realizează pe baza standardelor de autorizare/acreditare/evaluare periodică şi pe baza standardelor de calitate cu aportul tuturor actorilor educaţionali (elevi, părinţi, corp profesoral, comunitate locala).

2015 – 2016

COMPONENTA  COMISIEI  CEAC

COORDONATOR/ RESPONSABIL  CEAC:  VASILICĂ ADINA

MEMBRII:  COVACI  DORINA